پرواز بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکا بر فراز منطقه حائل میان دو کره

شنبه, 17 تیر 1396 ساعت 14:38

بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا بار دیگر بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآمدند و این بار حتی از روی منطقه غیر نظامی شده میان دو کره نیز عبور کردند؛ اقدامی که در واقع واکنشی به آزمایش‌ها موشکی کره شمالی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش آمریکا این ماموریت را که با مشارکت جنگنده‌های کره جنوبی و ژاپن انجام شد، "یک نمایش دفاعی از سوی نیروهای همپیمان و اتحاد میان سه متحد" اعلام کرده و تاکید کرد، این ماموریت تمرینی نشان دهنده تعهد آمریکا در قبال متحدانش است.

ژنرال ترنس اوشائونسلی، فرمانده نیروی هوایی پاسیفیک آمریکا در بیانیه اعلام کرد: اقدامات کره شمالی تهدیدی برای متحدان، شرکای ما و همچنین آمریکاست. اجازه دهید واضح‌تر سخن بگویم؛ ما توانایی کافی را برای مقابله با این تهدیدها داریم و می‌توانیم از متحدانمان دفاع کنیم.

بمب افکن های B-1B Lancer نیروی هوایی آمریکا از پایگاه هوایی اندرسن در جزیره گوآم در این ماموریت 10 ساعته تمرینی در کنار جنگنده‌های ژاپن و کره جنوبی بر فراز شبه جزیره کره به پرواز در آمدند.

توماس برگسون، معاون فرماندهی نیروهای آمریکایی در کره جنوبی گفت: استفاده از بمب افکن‌های آمریکایی و جنگنده‌های کره جنوبی تنها بخشی از گزینه‌های ما برای مقابله با اقدامات کره شمالی هستند.

در بازگشت به پایگاه آمریکا در جزیره گوآم، جنگنده های اف-2 ژاپن این دو بمب افکن آمریکایی را بر فراز دریای چین شرقی همراهی کردند.

جری مارتینز، فرماندهی نیروهای آمریکایی در ژاپن نیز گفت: ائتلاف نظامی میان آمریکا و ژاپن و همکاری میان ارتش دو کشور از هر زمان دیگری قوی‌تر است. ما به تمرین با متحدان ژاپنی خود برای تضمین آمادگی در برابر هر حمله‌ای ادامه می دهیم.

روز جمعه نیز بمب‌افکن‌های آمریکایی بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآمده بودند.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

3.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center