تحریم در پدافند هوایی مقوله جدیدی نیست

شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 19:29

جانشین منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور با بیان اینکه تحریم در پدافند هوایی مقوله جدیدی نیست، گفت: تمام تجهیزات و جنگ‌افزارهایی که در قرارگاه پدافند هوایی در سه لایه ارتفاع بالا، ارتفاع متوسط و ارتفاع پایین وجود دارد به دست متخصصان بومی در وزارت دفاع و شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی و ساخته شده‌اند.

حسین نائینی در نشست خبری که امروز (یازدهم شهریورماه) در  اهواز برگزار شد، اظهار کرد: روز دهم شهریورماه سال 1387 فرماندهی کل قوا، دستور انتزاع پدافند هوایی از آفند هوایی صادر شد. در این روز با توجه به افزایش جنگ و تهدیدات اطراف کشور، اهمیت کار پدافند هوایی مشخص و دستور تاریخی مبنی بر تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) صادر شد.

وی افزود: بر اساس این دستور، کنترل عملیاتی کلیه یگان‌های پدافندی نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج مردمی برعهده این قرارگاه گذاشته شد.

جانشین منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور تصریح کرد: منطقه پدافند هوایی جنوب غرب شامل استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری است. رصد و پایش پروازها و پوشش راداری کلیه کریدورهای پروازی که از این مناطق عبور می کنند، توسط این پدافند انجام می شود.

نائینی عنوان کرد: از عمده ماموریت‌های منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور، بحث کشف و شناسایی است که به صورت 24ساعته، شبانه‌روزی و بدون تعطیلی انجام می‌شود. در این زمینه رصد و پایش تمام پروازهای عبوری که وارد یا از کشور خارج می‌شوند، توسط این پدافند صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در سایت‌های راداری و سایت‌های شنود، اقدام به شناسایی اهداف می‌شود که به عنوان نمونه می‌توان به بحث شناسایی هواپیمای حامل تروریست "ریگی" و فرود آن در خاک ایران نام برد.

جانشین منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور اظهار کرد: از دیگر ماموریت های پدافند هوایی می توان به بحث رهگیری و درگیری اشاره کرد که در بحث رهگیری، نشاندن هواپیمای حامل ریگی یکی از اقدامات انجام گرفته بود. همچنین هدف قراردادن هواپیمای هرمس اسرائیلی در فوردو از اقدامات انجام شده توسط پدافند هوایی در بحث درگیری است.

نائینی با اشاره به اقدامات پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس، گفت: پدافند هوایی در طول هشت سال دفاع مقدس، بیش از 24هزار هواپیما سرنگون کرد. همچنین در طول هشت ساله جنگ تحمیلی، 700 بالگرد توسط این پدافند سرنگون شد.

وی ادامه داد: تمام تجهیزات و جنگ‌افزارهایی که در قرارگاه پدافند هوایی در سه لایه ارتفاع بالا، ارتفاع متوسط و ارتفاع پایین وجود دارد، به دست متخصصان بومی در وزارت دفاع و شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی و ساخته شده‌اند.

جانشین منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور با بیان اینکه تحریم در پدافند هوایی مقوله جدیدی نیست، عنوان کرد: از ابتدای جنگ تاکنون در بحث پدافند هوایی تحریم هستیم و بیشتر تجهیزاتی که در کشور وجود دارد، تجهیزات ساخت داخل و به‌روز هستند.

نائینی خاطرنشان‌کرد: اشکالات سامانه‌ها و تجهیزات در قالب یک اتاق فکر در مرکز جهاد خودکفایی مطرح می‌شود تا آنچه توانمندی یگان است، در یگان رفع مشکل شود و آنچه خارج از توان یگان است با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و وزارت دفاع حل شود.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

8.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center