انجام 1600 سورتی پرواز از فرودگاه رشت

شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 21:43

سید رضا علوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است .
وی از برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای کارکنان، بعنوان یکی ازز اقدامات برای ارتقای فعالیت این فرودگاه اشاره و اظهار کرد: سامانه الکترونیکی طرح پروازی با هدف کاهش بروز خطاهای احتمالی انسانی با حضور نمایندگان شرکت‎های هواپیمایی،ارگان‎های نظامی و کارکنان واحدهای عملیات هوانوردی در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت یکی از این اقدامات برای ایمن سازی هرچه بیشتر پروازهای این فرودگاه است .
وی افزود:سامانه الکترونیکی طرح پروازی در راستای کاهش بروز خطاهای احتمالی انسانی ، رفع ابهامات و مشکلات شرکت‎های هواپیمایی و واحد مراقبت پرواز است.
به گفته وی طرح پروازی مراقبت پرواز ، سندی است که اطلاعات خاصی را برای واحدهای کنترل ترافیک هوایی در رابطه با مقاصد پرواز و یا بخشی از پرواز هواپیما ارائه می دهد .
علوی اظهار کرد: این سند توسط خلبان و یا دیسپچر (مراحل اعزام یک پرواز گفته میشود که با رعایت دقیق مقررات و قوانین ایمنی ، موازین حقوقی هواپیمایی کشوری و قوانین عملیاتی پروازی همراه باشد)شرکت مربوطه نوشته شده و قبل از پرواز ارائه می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت سال 1348 در زمینی به مساحت 220 هکتار ساخته شد؛ این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده است.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

12.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center