برنامه اسپیس ایکس برای پرتاب شاتل فضایی

شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 21:56

قرار است این مدارگرد بدون سرنشین در مداری قرار گیرد که در مقایسه با ماموریت قبلی، در زاویه بالاتری از خط استوا قرار دارد.
نمونه‌های قبلی OTV با استفاده از راکت‌های United Launch Alliance Atlas V به فضا پرتاب شده‌اند اما پس از ورود شرکت SpaceX به حوزه قراردادهای نظامی، برای اولین بار پروژه X-37B با استفاده از یک موشک Falcon 9 اجرا می‌شود.
به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، فضاپیمای X-37B که شباهت زیادی به یک شاتل دارد، به دلیل ویژگی دوگانه‌ای که دارد مشهور شده است. در واقع با وجود این که زمانبندی پرتاب و فرود این فضاپیما توسط نیروی هوایی آمریکا به‌طور عمومی اعلام شده است، مدت زمان دقیق هر ماموریت و هدف اصلی ماموریت‌های به عنوان اسرار نظامی باقی مانده‌اند. آنچه به وضوح مشخص است این است که X-37B یک ابزار نمایش فناوری در بلندمدت است که قابلیت راه‌اندازی سریع را دارد.
این فضاپیما در طول پرواز چند محموله آزمایشی را با خود حمل می‌کند. همچنین قرار است چند ماهواره کوچک را نیز در فضا مستقرکند و حاوی محموله‌ای برای آزمایش بلندمدت تجهیزات الکترونیکی و فناوری لوله‌های گرمایی نوسانگر است. سایر وظایف و ماموریت‌های این فضاپیما همچنان به عنوان اسرار نظامی باقی مانده‌اند.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

4.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center