باند اصلی فرودگاه اردبیل بهسازی می‌شود

پنجشنبه, 13 مهر 1396 ساعت 01:01

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل با اشاره به اینکه اجرای طرح جابجایی فرودگاه اردبیل مقدور نیست، یادآور شد: با گذشت بیش از ۲۶ سال از بهره‌برداری هنوز فرودگاه اردبیل برای اراضی تحت تملک خود سند ندارد.

 

به گزارش ایسنا، سید فخرالدین هاشمی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: وقتی بحث از فرودگاه اردبیل در محافل و در بین مردم اتفاق می افتد همه اذعان بر این دارند که طرح جابجایی فرودگاه اردبیل اجرایی شود این در حالی است که چنین امکانی از نظر تهیه فضا و هزینه نیز مقدرور نیست.

 

به گفته مدیر کل فرودگاه اردبیل  سند تک برگی برای بیش از ۸۰۰ هکتار از زمین‌های فرودگاه اردبیل اخذ شده است بطوریکه مابقی آن شاکی خصوصی دارد.

 

هاشمی به عملکرد فرودگاه اردبیل در نیمه اول سال جاری اشاره کرد و گفت: هزار و ۱۶۴ پرواز در قالب نشست ‌وبرخاست در استان انجام شده بطوریکه ۱۵۱ هزار و ۲۵۳ نفر مسافر در این مدت از این فرودگاه جابجا شده است.

 

وی با اشاره به افزایش ۲۱ درصد پروازها در سطح استان گفت: در نیمه اول سال شاهد افزایش 23 درصدی مسافران بودیم بطوریکه در این مدت یک میلیون و ۸۳ هزار و ۷۳۵ کیلوگرم بار نیز از فرودگاه اردبیل جابجا شده است. 

هاشمی به اقدامات انجام شده در فرودگاه پارس آباد اشاره کرد و افزود: تعریض باند از ۳۰ متر به ۴۰ متر، اضافه کردن ۲۰۰ متر به طول باند با هزینه ۱۷ میلیارد تومان و نصب و راه‌اندازی دیتا سنتر پیشرفته از کارهای انجام شده است. 

مدیر کل فرودگاه اردبیل با بیان اینکه ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل بیش از 90 درصد  پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: باند اصلی فرودگاه اردبیل از اواخر سال جاری بهسازی خواهد شد بطوریکه  این طرح در ۳ مرحله به پیمانکار واگذار خواهد شد.

 

وی یادآور شد: بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل بیش از ۵۰ میلیارد تومانی نیاز دارد و اجرای آن بیش از یکسال طول خواهد کشید.

 

مدیرکل فرودگاه اردبیل گفت:  مانور اضطراری دوسالانه که هر ۲ سال یک‌بار انجام می‌گیرد فردا در فرودگاه اردبیل با حضور دستگاه‌های مختلف انجام خواهد گرفت.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

6.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center