تاخیر چند پرواز فرودگاه مشهد و دخالت شعبه بازپرسی فرودگاه

شنبه, 13 آبان 1396 ساعت 11:16

به دلیل تاخیر در انجام سه پرواز و سرگردانی مسافران، مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی، مدیران ترمینالها و روسای ایستگاه های مربوطه برای پاسخگویی به شعبه بازپرسی فرودگاه مشهد احضار شدند.

محمدحسن اصولی صفار، جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرواز مشهد- دوشنبه، مرکز تاجیکستان شرکت آسمان قرار بود ساعت 9:15 دیروز انجام شود ولی مسافران تا ساعتها در فرودگاه سرگردان بودند لذا در پی تماس برخی مسافران و شکایت آنها از عدم پاسخگویی مدیران فرودگاه و مسئول شرکت آسمان، موضوع در دستور قرار گرفت.
وی بیان کرد: با توجه به گزارش پلیس فرودگاه مبنی بر ایجاد اغتشاش مسافران این پرواز در ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه، با دستور قاطع قضایی به رئیس ایستگاه آسمان، پروازی جایگزین برای این پرواز درنظرگرفته شد و مسافران ساعت 20:15 دیشب فرودگاه مشهد را به مقصد دوشنبه، پایتخت تاجیکستان ترک کردند.
اصولی صفار ادامه داد: همچنین مسافران پرواز شیراز- مشهد شرکت آسمان نیز شب گذشته به دلیل تاخیر سه ساعته از هواپیما پیاده نمی شدند که بازپرس فرودگاه در محل حاضر و طی صحبت با مسافران این پرواز به آنها قول داده شد تا خسارتشان طبق منشور حقوق مسافر از شرکت آسمان اخذ شود لذا مسافران هواپیما را ترک کردند.
بازپرس ویژه جرایم فرودگاه هاشمی نژاد مشهد خاطرنشان کرد: مسافران پرواز مشهد- تهران شرکت هواپیمایی تفتان نیز دیشب به دلیل سرگردانی چهار ساعته در فرودگاه مشهد و عدم پاسخگویی مدیران فرودگاه و مسئول ایستگاه تفتان با تجمع برای لحظاتی گیت خروجی را بسته بودند.
اصولی صفار افزود: پس از دریافت این گزارش نیز در محل حاضر شده و به مسافران قول دادیم حقوقشان طبق منشور حقوق مسافر از شرکت هواپیمایی اخذ شود لذا به این اغتشاش و نارضایی مسافران نیز پایان داده شد و مسافران این پرواز حدود ساعت 23 فرودگاه را به مقصد تهران ترک کردند.
وی گفت: به دلیل کوتاهی مدیران و روسای ایستگاه های شرکتهای مذکور و عدم پاسخگویی آنها به مسافران و همچنین عدم نظارت مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی بر این شرکتها، مدیران ترمینالها و روسای ایستگاه های مذکور و مدیرکل فرودگاه های استان برای ارائه توضیحات و پاسخگویی به شعبه ویژه جرایم فرودگاه احضار شدند.
اصولی صفار افزود: این احضار طبق دستور دادستان مرکز خراسان رضوی و مبتنی بر دستور العمل سازمان هواپیمایی کل کشور صورت گرفته، لذا مدیران مربوطه هر چه سریعتر باید برای پاسخ گفتن در خصوص این قصورها به بازپرسی فرودگاه مراجعه کنند.
بازپرس ویژه جرایم فرودگاه هاشمی نژاد مشهد تصریح کرد: در صورت عدم پاسخگویی مسئولان مربوطه در قبال تاخیرها، در اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اهتمام قاطع در استیفای حقوق عامه و مطالبات مردمی توسط قضات، دستگاه قضایی و دستور دادستان مشهد، این پیگیردهای قضایی ادامه خواهد داشت.
اصولی صفار در عین حال تاکید کرد: البته مسافران به بهانه تاخیر، حق برهم زدن نظم، ایجاد اغتشاش در فرودگاه و تحصن در هواپیما وعدم خروج را ندارند و تنها باید مطالبات و حقوق خود را از طریق قانونی مطالبه کنند.
فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد پس از مهرآباد، دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه 180 پرواز و در ایام اوج سفرها تا 250 پرواز ورودی و خروجی از آن انجام می شود.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

13.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center