تغییر مسیر پروازهای خطوط هوایی سنگاپور از آسمان کره شمالی

خطوط هواپیمایی سنگاپور با انجام اقداماتی مسیر برخی پروازهای خود را در واکنش به آزمایش های موشکی کره شمالی و به منظور جلوگیری از مواجهه با آنها در آسمان تغییر می دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبر آسیا، خطوط هوایی سنگاپور در بیانیه ای اعلام کرد که این اقدام پس از انجام آزمایش موشکی کره شمالی در اواخر ماه ژوئیه سال جاری در دریای ژاپن در دستور کار قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، آزمایش های موشکی کره شمالی که بدون اطلاعیه قبلی که از الزامات توافقات بین المللی است، انجام می شود باعث ایجاد برخی نگرانی ها برای پروازهای تجاری شده است.

سازمان بین‌المللی هوانوردی در ماه اکتبر سال جاری با محکوم کردن کره شمالی برای تکرار آزمایش موشک های بالستیک، اعلام کرده بود که تهدیدات جدی برای هوانوردی بین المللی وجود دارد.

کره شمالی که در سال 1977 به سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) پیوسته است موظف به اعلام قبلی هر نوع فعالیتی است که می تواند امنیت هواپیماهای مسافربری را تهدید کند.

سازمان بین‌المللی هوانوردی یک نهاد تخصصی سازمان ملل که مأموریت اصلی آن هماهنگ‌سازی استانداردهای بین‌المللی پروازی و مدیریت خطوط هوایی در سطح جهان است.

در آخرین مورد آزمایش موشکی کره شمالی که روز 29 نوامبر سال جاری (هشتم آذر) انجام شد، خدمه دستکم دور پرواز تجاری خطوط هوایی کره و 'کاتای پاسیفیک' (خطوط هوایی هنگ کنگ) این موشک را در هوا مشاهده کرده بودند.

پس از انجام آخرین مورد آزمایش موشک بالستیک قاره پیما که کره شمالی آن را به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد، آمریکا و کره جنوبی با بیش از 230 فروند جنگنده برگزاری یک رزمایش بزرگ را در منطقه آغاز کرده اند.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

5.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center