آزمايشگاه فضايي چين از کنترل خارج نشده است

سه شنبه, 19 دی 1396 ساعت 22:43

آزمايشگاه فضايي چين از کنترل خارج نشده است

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما، در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر بروز نقص عمده در آزمایشگاه فضایی چین و احتمال سقوط آن بر روی کره زمین، چين اعلام کرد ایستگاه فضایی تیانگونگ - یک، این کشور از کنترل خارج نشده و تهدیدی برای ایمنی ساکنان زمین ایجاد نکرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز از پکن، ایستگاه آزمایشگاه فضایی تیانگونگ - یک که ترجمه نام آن کاخ آسمانی است، نخستین آزمایشگاه فضایی چین به شمار می‌رود که در سال ۲۰۱۱ به منظور انجام آزمایش‌هایی در زمینه پهلو گرفتن سفینه‌های فضایی و نیز تحقیقات در مدار زمین در چارچوب برنامه فضایی بلندپروازانه چین در مدار زمین قرار گرفت.
چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ یک ایستگاه دائمی فضایی در مدار زمین قرار دهد. تیانگونگ - یک ابتدا قرار بود در سال ۲۰۱۳ از رده خارج شود، ولی چین بار‌ها دوره ماموریت آن را تمدید کرد. تاخیر در برنامه ورود مجدد این ایستگاه به اتمسفر زمین که چین اعلام کرده بود قرار است در اواخر سال ۲۰۱۷ انجام شود، موجب شده است تا برخی از کارشناسان این احتمال را مطرح کنند که ازمایشگاه فضایی چین از کنترل خارج شده است. ولی ژو کونگ پنگ از مهندسان ارشد شرکت علوم و فناوری هوافضای چین در واکنش به این گزارش‌ها اعلام کرد ازمایشگاه فضایی تیانگونگ از کنترل خارج نشده و تهدیدی امنیتی یا زیست محیطی ایجاد نکرده است.
وی افزود ما به طور پیوسته فعالیت این ایستگاه را زیر نظر داریم و انتظار می‌رود در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ این ایستگاه از مدار خارج و به زمین بازگردانده شود. این ایستگاه به محض ورود به جو زمین خواهد سوخت و باقیمانده لاشه آن بدون به خطر انداختن امنیت ساکنان زمین، در منطقه‌ای تعیین شده در دریا سقوط خواهد کرد. عملیات بازگشت مجدد این ایستگاه در سپتامبر سال ۲۰۱۷ به این علت به تعویق افتاد تا اطمینان پیدا شود که بقایای آن در منطقه‌ای در اقیانوس آرام جنوبی و در جایی سقوط خواهد کرد که پیشتر بقایای ایستگاه‌های فضایی روسیه و آمریکا در آنجا فرود آمده اند.
یک شرکت هوافضایی آمریکایی مستقر در کالیفرنیا که برای دولت آمریکا کار می‌کند اعلام کرده بعید است بازگشت مجدد تیانگونگ - یک به جو زمین در شرایط کنترل شده باشد اما سقوط بقایای آن جان ساکنان زمین را به خطر نخواهد انداخت. در بیانیه این شرکت آمده است اگرچه رسما اعلام نشده است ولی گمان می‌رود کنترل تیانگونگ - یک از دست رفته باشد و بعید است تا قبل از بازگشت آن به زمین چینی‌ها بتوانند بار دیگر کنترل آن را به دست بگیرند.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

4.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  جمعه 06 مهر 1397 در میکرونزی سانحه بوئینگ 737 شرکت Air Niugini با یک کشته ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2018 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center