فرود اضطراري بالگرد آمريکايي در برابر هتلي در اوکيناوا

سه شنبه, 19 دی 1396 ساعت 22:45

در تازه ترين مورد از مشکلات مربوط به بروز نقض فني در هواپيماهاي نظامي آمريکا که مخالفت شديد مردم ژاپن را با حضور نظامي آمريکا در کشورشان به دنبال داشته است ، گزارشهای روز دوشنبه از فرود اضطراري يک فروند بالگرد نظامي آمريکا در رويروي يک هتل در جزيره اوکيناوا حکايت دارد .
به گزارش خبرگزاري رويترز از توکيو، و به نقل از شبکه تلويزيوني ان اچ کي ژاپن ، يک فروند بالگرد نظامي ارتش آمريکا به علت روشن شدن چراغ هشدار کابين مجبور شد در اراضي رويروي يک هتل در جزيره اوکينا فرود اضطراري کند.
منابع آگاه اعلام کرده اند در اين سانحه به کسي اسيب نرسيده است ولي در عين حال مقامات نيروي تفنگدار دريايي آمريکا در اوکيناوا نيز به درخواستها براي اظهار نظر در اين باره پاسخي نداده اند.
ساکنان جزيره اوکيناوا به حضور نظاميان آمريکايي در منطقه خود در جنوب ژاپن معترض هستند و مي گويند حجم ناعادلانه اي از حضورنظامي آمريکا در ژاپن بر گردن مردم اين منطقه افتاده است.
روز شنبه نيز گزارشها از فرود اضطراري يک فروند بالگرد ويژه حمل بار ارتش آمريکا در ساحل اوکيناوا به علت بروز نقص فني در موتور حکايت داشت. پيش از آن نيز پنجره يک بالگر نظامي ديگر به داخل حياط مدرسه اي در اوکيناوا سقوط کرده بود.
وقوع چنين حوادثي در کنار خبرهاي مربوط به ارتکاب جرم و جنايت يا تعرض نظاميان آمريکايي به ساکنان اوکيناوا ، خشم و اعتراض مردم منطقه را به حضور نظامي آمريکا در منطقه دو چندان کرده است.
جزيره اوکيناوا در حاشيه درياي چين شرقي که تا سال 1972 در اشغال آمريکا بود ، ميزبان حدود سي هزار پرسنل نظامي آمريکا در پايگاههايي است که يک پنجم مساحت جزيره را به خود اختصاص داده اند.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

2.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 خرداد 1396   ...

نظرسنجی

استفاده روسها از پایگاه هوایی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟؟؟هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center