تایوان: اقدام چین در ایجاد مسیرهای هوایی جدید غیرمسئولانه است

سه شنبه, 19 دی 1396 ساعت 22:57

دولت تایپه اقدام اخیر چین در گسترش مسیرهای هواپیمایی غیرنظامی بر فراز تنگه تایوان را غیرمسئولانه و تهدیدی برای امنیت منطقه قلمداد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، چین چندین مسیر هوایی جدید را در روزهای گذشته افتتاح کرده و این اقدام بدون مطلع کردن دولت تایوان بوده است؛ به طوری که باعث خشم مقام های این کشور شده است.

تسای اینگ ون، رئیس‌جمهوری تایوان پس از دیدار با وزرای کابینه خود به منظور ارزیابی این مساله گفت، این اقدام نه تنها تأثیری جدی بر امنیت هوایی در منطقه می‌گذارد بلکه به وضعیت کنونی تنگه تایوان هم آسیب می‌رساند.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدام یک‌جانبه هم بر ثبات منطقه و هم بر امنیت آن تأثیر می‌گذارد و اصلا مورد قبول ما نیست.

رئیس جمهوری تایوان که حامی استقلال است و در مقابل رویکرد «چین واحد» پکن ایستاده، از دولت چین خواسته تا اولویت خود را در راستای احیای مذاکرات در خصوص راه‌های هوایی قرار دهد.

اخیراً مقام‌های چینی در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که این مسیرهای هوایی جدید برای پرواز هواپیماهای مسافربری در نظر گرفته شده‌اند و از این به بعد هواپیماها می‌توانند از این مسیرها هم استفاده کنند.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

9.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  جمعه 06 مهر 1397 در میکرونزی سانحه بوئینگ 737 شرکت Air Niugini با یک کشته ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2018 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center