پرواز به اسرائیل از آسمان عربستان

چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 21:28
روزنامه آحارث به نقل از منابع خود در صنعت هواپیمایی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دولت ریاض از امروز/چهارشنبه/ به هواپیمایی جدید 'ایرایندیا' هند اجازه داد تا با تغییر مسیر همیشگی و طولانی خود، از آسمان این کشور به مقصد سرزمین های اشغالی پرواز کنند.

براساس این گزارش، این تصمیم در دیدار ماه گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با همتای هندی اش در دهلی نهایی شده بود و از امروز به مورد اجرا گذاشته شد.
نتانیاهو در آن سفر با امضای قراردادی در زمینه حمل و نقل هوایی با هند تلاش کرده بود خط پروازی مستقیم هند و فلسطین اشغالی را برقرار سازد.
براساس این چراغ سبز ریاض به صهیونیست ها، از این پس هواپیماهای بوئینگ 747 شرکت هواپیمایی هند بار دیگر می توانند با کاهش 2،5 ساعته مسیر پرواز خود از دهلی نو، با سوخت کمتر و قیمت بلیط نازلتری پرواز خود را از دهلی نو آغاز و در فرودگاه بن گوریون تل آویو فرود آیند.
علاوه بر خط هوایی هند، پیش از این خط هوایی 'اِل اَل' رژیم صهیونیستی نیز از نتانیاهو خواسته بود تا مجوز عربستان سعودی برای پرواز از طریق حریم هوایی این کشور و همچنین حریم هوایی یمن برای رسیدن به هند را به دست بیاورد.
هواپیماهای این خط هواپیمایی صهیونیستی تا امروز مجبور بودند در یک مسیر 8 ساعته با دور زدن آسمان عربستان برفراز دریای احمر و یمن در فرودگاه بمبئی فرود آیند.
البته هند نیز مدت‌ها بود که به دنبال دسترسی به حریم هوایی عربستان جهت کوتاه کردن مدت پروازهای خود به سمت غرب بود، چرا که هواپیمایی هند 20 سال پیش اعلام کرده بود که به دلیل طولانی شدن پرواز غیر مستقیم و به‌واسطه عدم سودآوری، به پروازهای خود به مقصد سرزمین های اشغالی خاتمه می‌دهد.
اما این اقدام عرستان موجب شد تا خطوط هواپیمایی خواستار پرواز از آسمان عربستان مجبور شوند بطور هفتگی 250 هزار یورو به دولت عربستان بپردازند.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر هفتگی منتخب عکاسان هوانوردی

8.jpg

تصاویر هفتگی سوانح هوایی

N413LL-2.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  دوشنبه 07 آبان 1397 در اندونزی سانحه بوئینگ 737 شرکت Lion Air با 188 کشته ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2018 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center