اسرائیل بزرگترین قرارداد خرید هواپیمای نظامی تاریخ خود را امضا می‌کند

دوشنبه, 07 آبان 1397 ساعت 15:19

با تشدید اوضاع در منطقه، رژیم صهیونیستی درحال تلاش برای ارتقای نیروی هوایی خود برای مقابله با چالش‌هایی است که نخست‌وزیر این رژیم همواره از آن صحبت می‌کند.

به گزارش ایسنا، روزنامه اورشلیم پست در گزارشی در این باره نوشت، اسرائیل به زودی قراردادی به ارزش آن 11 میلیارد دلار است با شرکت بوئینگ آمریکا امضا خواهد کرد که یکی از بزرگترین قراردادهای نظامی در تاریخ اسرائیل است.

این روزنامه نوشت: این قرارداد شامل جنگنده‌های "اف15 آی ای" و بالگردهای "شنوک" و هواپیماهای آسپری "وی22" و هواپیمای سوخت رسان "کی سی46" است.

جین کانینگام، معاون رئیس شرکت بوئینگ آمریکا که سازنده این نوع از هواپیماهاست، گفت: اسرائیل یک بازار بسیار مهم و یک منبع اصلی دریافت تکنولوژی برای ماست. بوئینگ سالانه 220 میلیون دلار در پژوهش‌های دفاعی در اسرائیل هزینه می‌کند.

به نوشته اورشلیم پست تامین بودجه این قرارداد از محل توافقنامه کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل خواهد بود که در سال 2016 امضا شده و بر اساس آن آمریکا در 10 سال 38 میلیارد دلار کمک نظامی در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد. این توافق فوریه وارد مرحله اجرایی شد.

به نظر می‌رسد اسرائیل به شکل جدی درحال نوسازی نیروی هوایی خود است. جنگنده‌های اف 15 اس ارتش اسرائیل متعلق به دهه 70 میلادی و اف 15 ای هم متعلق به دهه 90 قرن میلادی گذشته است. اسرائیل تا کنون 12 جنگنده فوق مدرن اف 35 آی نیز از آمریکا تحویل گرفته که طبق توافق تعداد آنها تا سال 2024 به 50 فروند خواهد رسید. این رژیم به دنبال خرید اف 35 بی نیز هست.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر هفتگی منتخب عکاسان هوانوردی

7.jpg

تصاویر هفتگی سوانح هوایی

PK-LQP-4.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  دوشنبه 07 آبان 1397 در اندونزی سانحه بوئینگ 737 شرکت Lion Air با 188 کشته ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2018 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center