پهپادها، مسافران گمشده را پیدا می‌کنند

جمعه, 11 آبان 1397 ساعت 14:38

پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی"، نوعی سیستم رباتیک برای پهپادها ارائه داده‌اند که می‌تواند به آنها در جستجوی مسافران گمشده در جنگل کمک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ام.آی.تی نیوز، پیدا کردن مسافران گمشده در جنگل‌ها، فرایندی دشوار و طولانی است زیرا بالگردها نمی‌توانند محدوده مورد نظر را از میان درختان انبوه بررسی کنند.

پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی" (MIT) قصد دارند نوعی پهپاد خودران بسازند که می‌تواند از میان درختان عبور کند و به جستجو بپردازد اما شاید سیگنال‌های GPS مورد استفاده برای هدایت پهپاد، قابل اطمینان نباشند.

طرح پیشنهادی آنها، نوعی سیستم خودران برای پهپاد است که توانایی عبور از میان درختان انبوه را برای آن فراهم می‌کند. در این سیستم، فقط  از محاسبات آنبرد و ارتباط بی‌سیم استفاده می‌شود و نیازی به GPS ندارد.

در این طرح، هر پهپاد باید برای بررسی موقعیت، مکان‌یابی و مسیریابی، به ردیاب‌های لیزری مجهز باشد. هنگامی که پهپاد پرواز می‌کند، یک نقشه سه‌بعدی از محدوده مورد بررسی ارائه می‌دهد. الگوریتم‌های به کار رفته در این سیستم، به پهپاد در تشخیص نقاط کشف‌نشده کمک می‌کنند؛ در نتیجه پهپاد می‌تواند زمان ارائه نقشه کامل را تشخیص دهد. با استفاده از این نقشه، یافتن افراد گمشده بسیار ساده‌تر خواهد بود.

قرار است این پهپادها برخلاف پهپادهای کنونی، به سیستم تشخیص اشیا مجهز باشند تا افراد گمشده را شناسایی کنند. پهپاد پس از مشاهده فرد گمشده، موقعیت او را روی نقشه مشخص می‌کند. از اطلاعات پهپادها می‌توان برای برنامه‌ریزی عملیات امداد و نجات استفاده کرد.

"یولون تیان" (Yulun Tian)، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: ما با این طرح قصد داریم پهپادها را جایگزین انسان کنیم تا بخش جستجو در عملیات جستجو و نجات، کارآمدتر باشد.

پژوهشکران، پهپادهای بسیاری را در جنگل‌هایی که به طور تصادفی انتخاب شده بودند، آزمایش کردند و دو پهپاد را نیز در جنگلی نزدیک به "مرکز پژوهشی لانگلی ناسا" (LaRC) مورد بررسی قرار دادند. در هر دو آزمایش، پهپادها موفق شدند بین دو تا پنج دقیقه، از ناحیه‌ای به وسعت تقریبا 20 متر مربع نقشه‌برداری و سپس نقشه‌ها را با هم ترکیب کنند.

این پژوهش، هفته آینده در "نشست بین‌المللی در مورد ربات‌های آزمایشی" (ISER) ارائه خواهد شد.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر هفتگی منتخب عکاسان هوانوردی

13.jpg

تصاویر هفتگی سوانح هوایی

N413LL-1.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  دوشنبه 07 آبان 1397 در اندونزی سانحه بوئینگ 737 شرکت Lion Air با 188 کشته ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2018 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center