سرکنسول عراق در مشهد: در یک سال گذشته پروازها از عراق به ایران پنج برابر شده است

یکشنبه, 09 دی 1397 ساعت 10:42

سرکنسول عراق در مشهد گفت: در قیاس با سه سال گذشته روند پروازها از عراق به ایران و مشهد پنج برابر شده است و فقط پروازهای العراقیه به سمت مشهد بالای هزار پرواز است که در روزهای مختلف این آمار افزایش می‌یابد.

یاسین شریف در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد چگونگی وضعیت پروازهای عراق به مشهد اظهار کرد: در تابستان که هم مدارس تعطیل است و هم هوا برای سفر بهتر است تعداد سفرها بالا می‌رود و تعداد هواپیماهای چارتر هم افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: اما در زمستان که هم هوا سردتر می‌شود و مدارس هم فعالیت می‌کنند عراقی‌های کمتری به ایران سفر می‌کنند و این باعث می‌شود تعداد هواپیماها کمتر شود.

سرکنسول عراق در مشهد خاطرنشان کرد: تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی هم در این زمینه فعال هستند و به نجف، بصره، اربیل، ناصریه و بغداد پرواز دارند و مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

شریف افزود: علاوه بر سفرهای هوایی عده‌ای از مردم زمینی سفر می‎کنند و از طریق مرز مهران و شلمچه به ایران می‌آیند و از آن‌جابا پروازهای آبادان و کرمانشاه به تهران و مشهد می‌آیند.

وی در خصوص سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران عراقی در مشهد بیان کرد: در سال گذشته سرمایه‌گذاری‌هایی در مشهد صورت گرفته است که سرمایه‌گذاری‌هی خوب و قابل توجهی بوده است.

سرکنسول عراق در مشهد افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر در زمینه بازار سهام، ودیعه‌های سودمند در بانک‌های مختلف و حمل‌ونقل بوده است.

شریف درمورد مشکلاتی که در این زمینه در کشور وجود داشته است، عنوان کرد: نوسانات ارزی که در سال گذشته در ایران اتفاق افتاد باعث شد این سرمایه‌گذاری‌ها کاهش پیدا کند و این کاهش دلیل دیگری ندارد.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر هفتگی منتخب عکاسان هوانوردی

6.jpg

تصاویر هفتگی سوانح هوایی

N413LL-2.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  دوشنبه 07 آبان 1397 در اندونزی سانحه بوئینگ 737 شرکت Lion Air با 188 کشته ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2018 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center