جهت نهایی شدن قرارداد: مسوولان ایرباس این‌ماه به ایران می‌آیند

وزیر راه

(تیک آف - Takeoff.ir) - وزیر راه و شهرسازی گفت: بحث تامین مالی خرید هواپیمای ایرباس را نهایی کرده ایم و مسوولان ایرباس در ماه آگوست (شهریور) به ایران می آیند.

نهایی شدن تامین مالی ایرباس

آخوندی درباره آخرین وضعیت قرارداد خرید هواپیما از دو شرکت ایرباس و بویینگ گفت: در حوزه ایرباس موفق شدیم بحث تامین مالی را نهایی کنیم که پیشرفت بزرگی است. مسوولان این شرکت در ماه آگوست به ایران می آیند  و قرارداد را نهایی می کنیم. شرکت بویینگ نیز دو بار به ایران آمدند و پیشنهادات را دادند که مذاکرات به خوبی در حال پیشرفت است. برنامه ای که داریم برای قبل از اتمام سال 2016 است ولی یک عامل در کنترل ما نیست و آن عامل اوفک است که امیدواریم بویینگ و ایرباس همانطور که وعده کرده اند اگر بتوانند مجوز اوفک را بگیرند تحویل هواپیماها را انجام دهند. قرارداد خرید 108 فروند هواپیما با بویینگ و 118 فروند با ایرباس به امضا رسانده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به عدم پایبندی آمریکایی ها به تعهداتشان در برجام، فضای مذاکرات برای خرید هواپیما چگونه پیش می رود، گفت: ما موظف هستیم به مذاکرات تکیه کنیم. وقتی در مذاکرات فضا مثبت باشد و طرفها تعهد کنند نباید فرض را بر این بگذاریم که اشتباهی صورت می گیرد. قطعا مسائل سیاسی را که مبتنی بر عالم پیچیده سیاست است رصد می کنیم ولی من موظفم به فضای مذاکرات توجه جدی تری داشته باشم.

نظرات 

 
0 #1 Adrian 1395-08-29 16:00
اخبارتون چرا تاریخ انتشار نداره؟ لطفا اصلاح نمایید.
نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

14.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center