توافق تاریخی ایران و شرکت بوئینگ

747

(تیک آف - Takeoff.ir) - روزنامه 'ایل جورناله' با عنوان «توافق تاریخی ایران و بویینگ برای یک ناوگان جدید مسافربری » نوشت: این نخستین بار پس از انقلاب اسلامی سال 1979 است که ایران از شرکت امریکایی بوئینگ هواپیما خریداری می کند و مهم ترین توافق بین تهران و یک شرکت امریکایی پس از توافق هسته ای به شمار می آید.
این روزنامه افزود: در همین راستا، دولت امریکا به تشویق بانک های اروپایی برای ازسرگیری ارتباطات با جمهوری اسلامی ادامه می دهد و جان کری در ماه مه گذشته در بیانیه مشترکی با همتایان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی خود بر ' شایستگی' ایران برای از سرگرفته شدن روابط تجاری و بانکی، تاکید ورزید.
عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ایران در روزهای گذشته از مذاکره با شرکت بوئینگ برای خرید هواپیماهای مسافربری خبر داده و گفته بود که جزییات آن متعاقبأ اعلام خواهد شد.
این روزنامه ادامه داد:شرکت ایران ایر نیز پیشتر با شرکت ایرباس قرارداد خرید 118 فروند هواپیمای مسافربری را به ارزش 27 میلیارد دلار امضا کرده است.
به گفته مقامات ایرانی، ناوگان مسافربری این کشور نیازمند 400 فروند هواپیمای جدید است. در حال حاضر ناوگان مسافربری ایران مشتمل بر 250 هواپیماست که 90 فروند آن به دلیل نبود قطعات یدکی، زمین گیر است.
روزنامه 'ایل سوله' نیز با عنوان « بویینگ و فروش هواپیما به ایران به ارزش 25 میلیارد دلار» نوشت: بوئینگ در آستانه فروش 100 فروند هواپیمای مسافربری به ایران است. این نخستین قرارداد عظیم یک شرکت بزرگ امریکایی با جمهوری اسلامی ایران پس از برداشته شدن تحریم ها به شمار می رود.
این روزنامه افزود: همچنین این نخستین خرید هواپیمای ایران از امریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی سال 1979 است.

نظرات 

 
0 #1 ایرانی 1395-04-03 13:52
با تبریک به مردم امیدوارم که به جایگاه گذشته مان برگردیم و بهترین ها را داشته باشیم.بویینگ و ایرباس هر دو.
نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

5.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center