حمایت سازمان هواپیمایی از ایرلاین‌ها در برابر شرکت ملی پخش

هواپیما

(تیک آف - Takeoff.ir) - در شرایطی که شرکت ملی پخش و فرآورده‌های نفتی اعلام کرده از امروز طرح فروش نقدی سوخت به ایرلاین‌های داخلی را در شش فرودگاه آغاز می‌کند و البته این تصمیم با مخالفت شرکت‌های هواپیمایی مواجه شده حالا نوبت به سازمان هواپیمایی کشوری رسیده است تا در این ماجرا به‌طور رسمی از ایرلاین‌ها حمایت کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، روز گذشته ناصر سجادی – مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی – رسما اعلام کرد: این شرکت طرحی را کلید خواهد زد که براساس آن از اول شهریورماه فروش سوخت به ایرلاین‌ها در شش فرودگاه ایران به شکل نقدی انجام می‌گیرد و تا پایان شهریورماه این موضوع به تمام فرودگاه‌های ایران تسری خواهد یافت.

به گفته وی در این چارچوب همه شرکت‌ها ملزم به پرداخت نقدی سوخت از طریق بانک‌های عامل که با خودپرداز و دستگاه‌های پز در فرودگاه‌ها حاضر هستند خواهند بود و در این راستا تمام امکانات و تجهیزات لازم در فرودگاه‌ها فراهم آمده است.

این تصمیم در حالی از آغاز شهریورماه کلید خورده که پیش از این بارها مسوولان شرکت‌های هواپیمایی نسبت به امکان اجرایی بودن آن ابراز نگرانی کردند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی پیش از این گفته بود اجرای چنین برنامه‌ای نیاز به پیگیری مقدمات لازم دارد و همچنین مدیر عامل یکی از شرکت‌های هواپیمایی نیز امروز در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد: هنوز شرایط و مقدمات لازم برای این کار فراهم نیست.

در روز نخست اجرای این طرح سازمان هواپیمایی کشوری نیز رسما نسبت به این برنامه اعتراض خود را اعلام کرده است.

رضا جعفرزاده – مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری – گفته اگر چه سازمان هواپیمایی چشم‌انداز تصمیمات اتخاذ شده را تایید می‌کند، اما اقدامات اخیر شرکت ملی پخش و تعیین ضرب‌الاجل برای پرداخت نقدی شرکت‌های هواپیمایی از طریق کارت را موجب ایجاد چالش در تعهدات شرکت‌های هواپیمایی برای انجام پروازهایشان می‌داند.

در این راستا سازمان هواپیمایی درخواست کرده شرکت پخش زمان اجرا و احیانا پروسه دریافت‌ها را با تجدیدنظری جدید پیگیری کند تا این طرح در زمانی مناسب‌تر اجرایی شود.

سازمان هواپیمایی نیز در وضعیت مالی ایرلاین‌ها و شرایط تسویه‌حساب با آژانس‌های هوایی تاکید کرده و افزوده است: با توجه به این‌که یک ماه زمان می‌برد تا شرکت‌های هواپیمایی طلب‌های خود از محل فروش بلیت را دریافت کند، به نظر می‌رسد این موضوع در منطق فروش نقدی سوخت لحاظ نشده است.

مخالفت چندگانه شرکت‌های هواپیمایی حالا با حمایت سازمان هواپیمایی کشوری همراه شده و باید دید آیا این مخالفت‌ها و احیانا مذاکراتی که در سطح کلان‌تر برای بهبود شرایط اجرای این برنامه انجام خواهد شد تاثیری در این تصمیم خواهد داشت یا براساس آنچه سازمان هواپیمایی اعلام کرده این موضوع به روند عادی پروازها لطمه وارد خواهد کرد.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

9.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center