ورود 4 فروند ATR72 به ناوگان ایران ایر

سه شنبه, 26 اردیبهشت 1396 ساعت 21:37

ایران ایر ATR72

(تیک آف - Takeoff.ir) - در سبد خرید هواپیماهای جدید برای شرکت ایران ایر شرکت مادر و حامی پرچم جمهوری اسلامی ایران، 20 فروند هواپیمای کوتاه برد ای. تی .آر  قرار دارد. قرارداد این هواپیما اواخر فروردین ماه منعقد شد و قرار است چهارشنبه هفته جاری اولین سری تحویل این هواپیماها انجام شود.
مهم ترین سیاست و هدف دولت از خرید این هواپیماهای کوتاه برد، افزایش تردد مسافر در مسیرها و مقاصد داخلی است.
طبق گفته «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی، از 60 فرودگاه کشورمان، تنها 10 فرودگاه فعال و 50 فرودگاه نیمه فعال هستند که در بعضی از آنها حتی در ماه، یک پرواز هم انجام نمی شود. با تجهیز ناوگان هوایی به هواپیماهای سبک، تمام فرودگاه های کشور به ناوگان مدرن دسترسی پیدا می کنند و موفق خواهیم شد از ایران به تمام نقاط جهان پرواز داشته باشیم.
با ورود هواپیماهای کوتاه برد، میزان جابجایی مسافر در مقاصد داخلی افزایش می یابد چراکه هزینه ها با استفاده از هواپیماهای ای. تی. ارها کاهش خواهد یافت. مهم ترین مشکل نبود هواپیماهای کوچک و کوتاه برد در شرکت های هواپیمایی، تکمیل نشدن ظرفیت هواپیماهای میان برد و دور برد در پرواز به مقاصد فرودگاه های استانی است، وقتی که ظرفیت این هواپیماهای بیش از 100 نفر تکمیل نشوند، پرواز صرفه اقتصادی نخواهد داشت و به همین دلیل ده ها فرودگاه کشورمان غیر فعال شده اند.
بنابراین دولت برنامه اقتصادی‌کردن ده‌ها فرودگاه نیمه تعطیل کشور را با ورود این هواییماها رسما آغاز می کند. در حالی عده ای به خرید هواپیماهای کوتاه برد معترض هستند که از ورشکستگی فرودگاه ها آگاهی ندارند. به طور قطع با ورود هواپیماهای ای. تی. آر بخشی از ترددهای جاده ای به بخش هوایی منتقل می شود و میزان حوادث جاده ای کاهش می یابد.
ورود هواپیماهای کوچک باعث افزایش نوبت های تردد به مقاصد می شود که به مسافران قدرت انتخاب زمان سفر را خواهد داد. هواپیماهای ای. تی .آر که ظرفیت بین 90 تا 70 مسافر را دارند، نیازمند خدمه پروازی زیادی نیستند و مسافران می ‌توانند با حذف خدمات اضافی مانند پذیرایی در مسیرهای کوتاه، قیمت تمام شده بلیت را پایین بیاورند. ورود هواپیماهای کوچک می تواند فصلی جدید در صنعت هوانوردی و گردشگری کشورمان باشد و این افزایش ترددها فرودگاه های غیرفعال کشورمان را از ورشکستگی و زیان دهی نجات دهد.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

13.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center