عربستان آرزوی اقدام نظامی علیه ایران را به گور خواهد برد

دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 16:22

ایران / عربستان

(تیک آف - Takeoff.ir) - بهرام قاسمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات مقامات عربستان مبنی بر تبدیل کردن ایران به میدان جنگ گفت: خیلی ها می توانند آرزوهای بی پایه و اساس مطرح کنند؛ بعضی مدت های مدید است که چنین آرزوهایی دارند اما آن را با خود به گور خواهند برد و نمی توانند چنین مطالبی علیه ایران بگویند.


وی اظهارات مقامات عربستان را سخنانی نابخردانه و غلط دانست و افزود: آنان با این روش ها و بیان این سخنان سعی می کنند برای خودشان با دلار امنیت بخرند درحالیکه امنیت خریدنی، پایدار نیست و به سرانجام نخواهد رسید.
قاسمی به مقامات عربستان سعودی توصیه کرد: به جای خرید امنیت از کشورهای فرامنطقه ای سعی کنند با اتکا و رجوع به مردم خود و یادگرفتن از همسایگان برای داشتن ساز و کار دموکراتیک مبتنی بر رای مردم، امنیت خود را جاودانه کنند.
قاسمی گفت: طبعا امنیت با خرید سلاح های بی شمار به دست نخواهد آمد و تاریخ معاصر شاهد است که کشورهایی با زرادخانه های بزرگ و توانایی های نظامی بسیار در نهایت وضعشان دگرگون شد و این برای دیگران هم می تواند اتفاق بیفتد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: بسیار بدیهی است که اگر به نیروهای مردمی اتکا نداشته باشند در نهایت با سلاح کاری از پیش نخواهند برد و بهتر است کشورهایی که بودجه هایی را صرف هزینه های نظامی می کنند که نهایتا نمی تواند ضمانت اجرایی برای بقاء و دوامشان داشته باشد به مردمشان مراجعه کنند.
برنامه موشکی را با قوت و شدت تمام ادامه خواهیم داد
سخنگوی وزارت امورخارجه بر ادامه برنامه دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران با قوت و شدت تمام تاکید کرد.
بهرام قاسمی در پاسخ به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا در عربستان و مطالبه او از رئیس جمهور کشورمان برای تعطیل کردن برنامه موشکی کشورمان تصریح کرد: این سخنان پوچ، بی دلیل، دروغ و فریبکارانه است.
وی گفت: کشورهایی مروج تروریسم و افکار افراطی برای جهانیان مشخص هستند و با این سخنان نمی توان آنان را تطهیر و به شکل دیگری معرفی کرد؛ واقعیات همواره خود را نشان می دهند.

قاسمی تاکید کرد: این اظهارات درباره برنامه موشکی کشورمان بیجا و غلط است؛ ما در چارچوب سیاست های ملی، برنامه های دفاعی خودمان را که برنامه ای بازدارنده و کمک کننده به ثبات و امنیت در منطقه و مبارزه با تروریسم است با قوت و شدت تمام ادامه خواهیم داد و اجازه نمی دهیم دیگران در این خصوص صحبت کنند.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

6.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  چهارشنبه 24 آبان 1396 در روسیه سقوط هواپیمای Let 410 با 6 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center