عربستان آرزوی اقدام نظامی علیه ایران را به گور خواهد برد

دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 16:22

ایران / عربستان

(تیک آف - Takeoff.ir) - بهرام قاسمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات مقامات عربستان مبنی بر تبدیل کردن ایران به میدان جنگ گفت: خیلی ها می توانند آرزوهای بی پایه و اساس مطرح کنند؛ بعضی مدت های مدید است که چنین آرزوهایی دارند اما آن را با خود به گور خواهند برد و نمی توانند چنین مطالبی علیه ایران بگویند.


وی اظهارات مقامات عربستان را سخنانی نابخردانه و غلط دانست و افزود: آنان با این روش ها و بیان این سخنان سعی می کنند برای خودشان با دلار امنیت بخرند درحالیکه امنیت خریدنی، پایدار نیست و به سرانجام نخواهد رسید.
قاسمی به مقامات عربستان سعودی توصیه کرد: به جای خرید امنیت از کشورهای فرامنطقه ای سعی کنند با اتکا و رجوع به مردم خود و یادگرفتن از همسایگان برای داشتن ساز و کار دموکراتیک مبتنی بر رای مردم، امنیت خود را جاودانه کنند.
قاسمی گفت: طبعا امنیت با خرید سلاح های بی شمار به دست نخواهد آمد و تاریخ معاصر شاهد است که کشورهایی با زرادخانه های بزرگ و توانایی های نظامی بسیار در نهایت وضعشان دگرگون شد و این برای دیگران هم می تواند اتفاق بیفتد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: بسیار بدیهی است که اگر به نیروهای مردمی اتکا نداشته باشند در نهایت با سلاح کاری از پیش نخواهند برد و بهتر است کشورهایی که بودجه هایی را صرف هزینه های نظامی می کنند که نهایتا نمی تواند ضمانت اجرایی برای بقاء و دوامشان داشته باشد به مردمشان مراجعه کنند.
برنامه موشکی را با قوت و شدت تمام ادامه خواهیم داد
سخنگوی وزارت امورخارجه بر ادامه برنامه دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران با قوت و شدت تمام تاکید کرد.
بهرام قاسمی در پاسخ به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا در عربستان و مطالبه او از رئیس جمهور کشورمان برای تعطیل کردن برنامه موشکی کشورمان تصریح کرد: این سخنان پوچ، بی دلیل، دروغ و فریبکارانه است.
وی گفت: کشورهایی مروج تروریسم و افکار افراطی برای جهانیان مشخص هستند و با این سخنان نمی توان آنان را تطهیر و به شکل دیگری معرفی کرد؛ واقعیات همواره خود را نشان می دهند.

قاسمی تاکید کرد: این اظهارات درباره برنامه موشکی کشورمان بیجا و غلط است؛ ما در چارچوب سیاست های ملی، برنامه های دفاعی خودمان را که برنامه ای بازدارنده و کمک کننده به ثبات و امنیت در منطقه و مبارزه با تروریسم است با قوت و شدت تمام ادامه خواهیم داد و اجازه نمی دهیم دیگران در این خصوص صحبت کنند.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر روز (برگزیده عکاسان هوانوردی)

3.jpg

آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
    جمعه 11 فروردین 1396 در برزیل سقوط هواپیمای Piper 42 با 2 کشته. ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 خرداد 1396   ...

نظرسنجی

استفاده روسها از پایگاه هوایی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟؟؟هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2017 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center