به یاد پرواز 655

سه شنبه, 13 تیر 1396 ساعت 10:13

655

(تیک آف - Takeoff.ir) ایرانی بودن تنها گناه مسافرانی بود که بندرعباس را در روز 12 تیر به مقصد دبی ترک کردند، گناهی که از نظر ویلیام راجرز و مسئولانش آن اندازه بزرگ بود که همه قوانین هوایی این کُره خاکی را زیر پا گذارند.
دستور شلیک حکمرانان و فرماندهانی که خود خواسته چَشم بر بی گناهی کودکان می بندند انسان را به یاد فرعون می اندازد که برای جلوگیری از تولد حضرت موسی (ع) نوزادان را می کُشت.
گاه با خود می اندیشم دوران کشتن نوزادان برای جلوگیری از سرنگونی کاخ های ظلم و جور که در قرآن به نمونه هایی از آن اشاره شده، گذشته است ولی زمانی که اخبار از کشته شدن کودکان سوری، عراقی، یمنی خبر می دهد و هنگامی که به شهادتگاه شهدای ایرباس می روم بر جهل خویش واقف می شوم.
این ها نشان می دهد انسانِ قدرت طلبِ طماع و بدون اعتقاد همچنان برای رسیدن به اهداف خود خوی درندگی را کنار نگذاشته و با هدف وسیله را توجیه می کند.
66 کودک زیر 13 سال سرزمین من هم قربانی این قدرت طلبی و منفعت طلبی انسان مُدرن و صنعت زده ای شدند که احساسات و عواطف انسانی را در پشت درب های شیشه ای رادارهای ناو وینسنس جا گذارده بود.
12 تیر هر سال افسوس خوشبختی از دست رفته زنان و مادران بر دِلم می نشیند و گَرد خاطرات دختر بچه ای که همچون عروسکی زیبا بر آب های اندوه زده خلیج فارس قرار گرفته است؛ فضای اتاقِ کوچک و نازکِ اندیشه ام هوا را غبارآلود می کند.
شیون های مادران، دختران، پدران و پسران و خانواده های شهداء تبدیل به موسیقی هر ساله سالن اُپرایم شده که ناقوس مرگ عزیزان از دست رفته را برایم تداعی می کند و این سوال را در ذهنم شکل می دهد؛ مگر می شود انسان به چنان درجه ای از پَستی برسد که به کودکی شیرین جام شوکران بنوشاند؟
سرزمین من در این روز چنان از اندوه پُر می شود که مرواریدهای پنهان آسمان چشم خود را همچون قطره های بارانی بی پایان بر دل خلیج فارس می بارد.
خاطره از دست دادن 298 مسافر که به جرم برخاستن هواپیما از ایران مورد بی رحمانه ترین حمله های طول تاریخ پرواز قرار گرفت و اوج مظلومیت شان داغ دِل ها را تازه و بغض گلو را در خاطره های خانواده ها و سرزمینم ماندگار کرده است.
هموطنان، کودکان و ساکنان سرزمین من در زمانه ای که حتی مدعیان حقوق بَشر برای گُربه حق حیات قایل هستند توسط مدعیان حقوق بشر از حق زیست محروم شدند.
ناو آمریکایی وینسنس به فرماندهی ویلیام راجرز حَرمله وار لبخند 66 کودک سرزمین مرا خُشکاند و به ازای این کار مدال افتخار را نصیب فرمانده اش ساخت.
اگر ایرانی بودن از منطق حاکمان آمریکایی جرم بوده یا است بگویند گُناه 46 تبعه خارجی پرواز 655 چه بود که این چنین بر گلویشان تیر مَرگ افکند؟
هنوز صدای گریه خانواده های شهدای 12 تیر 67 در سال های گذشته را در خاطر دارم، غم هایی که آمریکا بر دل ها نشانده هر سال تازه می شوند و روح و جان آدمی را بی رحمانه و وحشتناک خراش می دهند.
بیایید دعا کنیم دیگر خانواده ای عزیزش را در مسافرت های هوایی از دست ندهد، دعا کنیم دیگر کودکی بدست حَرمله صفتان کشته نشود، دعا کنیم دیگر کسی به دلیل دشمنی انسان درنده خو مورد هدف گلوله های مرگ قرار نگیرد.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر هفتگی منتخب عکاسان هوانوردی

3.jpg

تصاویر هفتگی سوانح هوایی

N5224J-1_0.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  دوشنبه 07 آبان 1397 در اندونزی سانحه بوئینگ 737 شرکت Lion Air با 188 کشته ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2018 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center