ارتش سوریه در حال پیش روی به سمت دیرالزور

شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 21:45

سوریه

(تیک آف - Takeoff.ir) - در دور جدید عملیات ضدتروریستی مشترک سوریه و روسیه، هواپیماها و بالگردهای نیروی هوافضای این کشور با حدود 500 پرواز مراکز تروریست ها را در نقاط مختلف از جمله منطقه دیرالزور بمباران کردند.
روزنامه ایزوستیا روز شنبه نوشت: پهپادهای تجسسی روسیه در یک هفته اخیر 130 پرواز داشتند و بیش از 400 هدف را شناسایی کردند.
خبرگزاری اسپوتنیک نیز امروز (شنبه) به نقل از وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هواپیماهای نیروی هوافضای این کشور در دو روز اخیر در منطقه دیرالزور چندین موضع تسلیحات زرهی داعش را هدف قرار دادند و از جمله 9 نفربر نابود شد.
در جریان بمباران ها یک مقر فرماندهی، 6 توپ، بیش از 20 کامیون حامل سوخت، سلاح و مهمات، دو دستگاه تانک، یک خمپاره انداز و سه انبار مهمات داعش نابود شد.
در گزارش وزارت دفاع روسیه همچنین از پیشروی موفق نیروهای ارتش سوریه به سوی دیرالزور با پشتیبانی هواپیماها و بالگردهای روسی خبر داده شده است.
براساس اطلاعات انتشار یافته، ارتش سوریه شکست های سنگینی را به گروه داعش در ساحل رودخانه فرات نزدیک منطقه غانم علی وارد کرده و توانسته است با برخورداری از پشتیبانی های گسترده نیروی هوافضای روسیه، ورزیده ترین و مجهزترین گروههای داعشی را از بین ببرد.
روسیه از هفتم مهرماه سال 94 براساس درخواست دولت سوریه با استقرار ده ها فروند بمب افکن، بالگردهای رزمی، مجموعه های شناسایی در پایگاه هوایی حمیمیم مواضع گروه های تروریستی ضدسوری تحت حمایت گروهی از کشورهای غربی-غربی بویژه داعش و جبهه النصره را زیر بمباران قرار داده است.
اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشانده، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفته، میلیون ها آواره برجای گذاشته و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برده است.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر هفتگی منتخب عکاسان هوانوردی

1.jpg

تصاویر هفتگی سوانح هوایی

PK-LQP-1.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  دوشنبه 07 آبان 1397 در اندونزی سانحه بوئینگ 737 شرکت Lion Air با 188 کشته ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2018 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center