آزادی ۶۴ درصد دیر الزور و بازگشایی فرودگاه آن

سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 14:20

دیرالزور

(تیک آف - Takeoff.ir) - شبکه المنار گزارش داد که فرودگاه نظامی دیرالزور بازگشایی شده و دو پرواز متعلق به جنگنده‌های سوری را ثبت کرده است. این درحالی است که ارتش سوریه اکنون بیش از ۶۰ درصد دیر الزور را در کنترل خود دارد.

به گزارش ایسنا، شبکه المنار گزارش داد با امن شدن اطراف فرودگاه دیر الزور این فرودگاه آغاز به کار کرده و بازگشایی شده است به طوریکه دو مورد پرواز و فرود دو جنگنده سوری در این فرودگاه ثبت شده است.

وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد، ارتش سوریه حملات خود را علیه داعش در کرانه شرقی رود فرات گسترش داده است.

این وزارتخانه افزود، نیروهای دولتی سوریه داعش را از چند روستای واقع در شرق فرات بیرون رانده‌اند. همچنین ارتش سوریه از کرانه شرقی رود فرات عبور کرده است.

همچنین رسانه جنگ سوریه گزارش داد، ارتش سوریه و هم‌پیمانانش بر مساحتی حدود ۶۴.۳ درصد از مساحت شهر دیر الزور تسلط دارند.

ارتش سوریه پیشتر اعلام کرده بود، نیروهایش به محله حویجه صکر در شهر دیر الزور حمله کرده‌اند. یگان‌های ارتش سوریه با همکاری نیروهای هم‌پیمان خود عملیات خاصی را در اطراف این محله انجام دادند که منجر به تسلط بر تپه الکریه در اطراف روستای الجفره در شمال فرودگاه و نهایتا آزادی محله حویجه شد که بزرگترین پایگاه داعش در دیرالزور است. ارتش با همکاری نیروهای هم‌پیمان، عملیات خود را علیه تشکیلات داعش افزایش داده‌ است.

این همزمان با عبور نیروهای سوریه از کرانه شرقی رود فرات بود. ارتش این کشور از اولین کرانه رود فرات عبور کرد و آماده عبور از دومین کرانه آن هستند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اظهار داشت، ارتش این کشور و هم‌پیمانانش بر منطقه خریطه تسلط یافته و سیطره خود را تا حدود ۲۰ کیلومتری در غرب فرات گسترش دادند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد، ارتش سوریه پس از تسلط بر منطقه جفره و مریعیه با به کارگیری پل‌هایی از کرانه شرقی رود فرات عبور کرد.

همچنین ارتش سوریه توانست مقادیر زیادی مهمات و موشک‌های داعش را در شهرک ابوالحنایا در حومه شرقی سلمیه در حمص ضبط کند. تصویری از مهمات و انبار داعش که در آن مسلسل‌ها و ده‌ها راکت‌انداز وجود داشت، گرفته شده است.

اضافه‌ كردن نظر


تصاویر هفتگی منتخب عکاسان هوانوردی

3.jpg

تصاویر هفتگی سوانح هوایی

N413LL-2.jpg

تبلیغات

کانال تلگرام

 


 

 


آخرین مقالات

آخرین سانحه هوایی مرگبار در جهان

شرح سانحه:
شرح سانحه:
  دوشنبه 07 آبان 1397 در اندونزی سانحه بوئینگ 737 شرکت Lion Air با 188 کشته ...

آخرین وضعیت سفارش هواپیماها

جدول فروش هواپیماها
جدول فروش هواپیماها
بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به 1 اسفند 1396   ...

نظرسنجی

تحلیل شما از علت سقوط هواپیمای ATR-72 آسمان چیست؟

هرگونه استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر نام www.Takeoff.ir مجاز می باشد
Copyright © 2006-2018 Takeoff.ir. All Rights Reserved

 

Code Center